MARCO ROCKS Skała koralowa 1kg (MRSKR) - Naturalna, sucha skała do akwarium rafowego, morskiego i słodkowodnego.

28,00 zł
Brutto
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Skała koralowa to jedna z najwyższych jakościowo skał do akwariów morskich i aquascapingu. Oferujemy naturalne, suche skały, które zostały uzyskane z prehistorycznych mórz koralowych. Skała odpowiednia jako medium filtracyjne do sumpa, do budowy rafy w akwariach rafowych i dekoracji w akwariach Tanganika/Malawi. Występuje w wielu wielkościach od małej około 10cm średnicy do większych 20-40cm. Cena dotyczy 1kg produktu.

Zalecenia:

Jeżeli skała koralowa będzie używana jako podstawowe medium filtracyjne, powinno się użyć 0,5-0,7 kg skały na każde 4 litry wody. Jeżeli skała nie będzie głównym medium filtracyjnym, można użyć dowolną ilość skały do momentu uzyskania zadowalającego efektu wizualnego. Nie zalecamy dodawania naszej skały, ani żadnej innej do ustabilizowanego akwarium morskiego bez wcześniejszego przetestowania. Skała jaką oferujemy jest 100% wolna od substancji organicznych i utwardzaczy co czyni ją bezpieczną dla systemu ustabilizowanego bez obawy o skok amoniaku.

Jak zmienić suchą skałę w skałę aktywną biologicznie?

Aby rozpocząć filtrację biologiczną skała musi zostać aktywowana poprzez szczepy bakterii. Najlepiej do tego celu użyć bakterii płynnych Brightwell Aquatics MicroBacter7 lub AZOO NitriPro Marine. Można także włożyć trochę piasku i skały z funkcjonującego już akwarium. W tym czasie należy monitować amoniak, azotyny i azotany. Kiedy amoniak i azotyny osiągną wartość 0 lub bliską zera można uznać, że skała jest już aktywna biologicznie.

Specyficzne kody